۱۳۸۹ مرداد ۱۵, جمعه

کوتوله دیکتاتورروز دوم مهرماه ۸۶ محمود احمدی نژاد که تحت تأثیر « شهوت سفر خارجی » و « عقده سخنرانی در مجامع بین المللی » در دانشگاه کلمبیا حضور یافته بود با واکنش عجیب و «غیر میهمان نوازانه »رئیس آن دانشگاه مواجه شد. سخنانی که بر علیه احمدی نژاد از تریبون کلمبیا به همه دنیا مخابره گردید افراد زیادی را در ایران نگران ساخت. آن روز ، استثنائا عده ای از طرفداران احمدی نژاد در کنار گروهی از « ایران دوستانِ واقعی » قرار گرفتند و به صورت مشترک ، سخنان اهانت آمیز میزبان علیه میهمان - که متأسفانه دارای شناسنامه ایرانی است - را محکوم کردند . البته مشخص بود که

« ایران دوستانِ واقعی » ، احمدی نژاد را مستحق دلسوزی نمی دانستند اما دو دلیل ، باعث هم زبانی آنهــــــــــــــا با « ایران فروشانِ احمدی نژادی » شد. تضاد « رفتارِ میزبان » با خصلتِ میهمان نوازی ایرانیان ، نخستین دلیلی بود که بعضی اخلاق مدارانِ ایرانی را به انتقاد از رئیس دانشگاه کلمبیا واداشت . دومین دلیلِ این هم زبانی نیز متأثــــــــر از آن بود که میزبان جلسه، در میـــــان سخنانِ ضد احمدی نژادی خود ، بارهـــــــا احمــــــــدی نژاد را با عنوان «‌آقای رئیس جمهور » خطاب کرد که در واقع به رسمیت شناختن جــــــایگاه حقوقی او بود واهانت های بعــــــدی می توانست توهین مستقیم یا تلویحی به ملت ایران تلقی گردد. در همان روزها ، دو سرمقاله از نگارنده در آفتاب یزد به چاپ رسید که به صورت هم زمان ، رفتار غیر میهملن نوازانه میزبان واصرار میهمان برای شرکت در جلساتِ اینچنینی ، مورد نکوهش قرارگرفته بود . اما اکنون با گذشت سه سال از آن حادثه ، به نظر می رسد از میان همه اظهاراتِ ضد احمدی نژادیِ رئیس دانشگاه کلمبیـــــــا ، یک عبارت به صــــــورت دقیق ، بازتاب دهنده ویژگی ها وشخصیت ِ رئیس دولت ایران بوده است .او در سخنرانی خود ، احمدی نژاد رابا عنوانِ « دیکتاتور کوتوله » توصیف کرد؛ توصیفی که اکنون حقانیت آن بر همه جهانیان آشکار شده است .احمدی نژاد اگر کوتوله نبود ناچار نمی شد برای « قدکشیدنِ مصنوعی » هر سال عده ای ظاهرا ایرانی را از سراسر جهان به ام القرای اسلام فرابخواند و تنها برای مشاهده چند دقیقه رفتار چاپلوسانه عده ای از این میهمانان ، هر بار دهها میلیارد تومان خرج روی دست ملت ایران بگذارد(به اعتراف روزنامه کیهان ).سال ۸۸ نیز همایشی پر خرج توسط احمدی نژادی ها بر گزارگردید .

در آن زمان ادعاشد که میهمانان حاضر در همایش ، سرمایه داران ایرانی هستند که علاقه زیادی به احمدی نژاد دارند وبرای « سرمایه گذاری » به ایران آمده اند در حالی که با گذشت ۱۵ ماه از آن سمینار نمایشی و هزینه ساز ، هنوز حتی یک دلار سرمایه گذاری توسط میهمانان عالیقدر وشیفتگان احمدی نژاد ، صورت نگرفته است .البته کسی هم توقعی در این زمینه نداشت زیرا بسیاری از آن افراد ، برای گذران زندگی روزمره خود در کشورهای خارجی ، با مشکلات فراوان مواجه بودند * وبرخی از ایشان نیز ـ مانند گروهی از میهمانان همایش اخیر ـ منتظر یک آدم کوتوله بودند که برای ارضای حس جاه طلبی خویش ، هزینه سفر واقامت چند روزه آنها در ایران را از جیب ایرانیان مظلوم پرداخت نماید. « رئیس دولت کودتا » اگر کوتوله نبود میلیونها منتقد نجیب خود را « خس و خاشاک » نمی نامید و در سخنرانی های عمومی ، از عبــــــاراتی استفاده نمی کرد که مختص اراذل واوباش است ( آخریـــــن نمونه ، سخنرانی شرم آور او در همدان) .اگر کسی به دنبال اثبات « کوتوله گی » احمدی نژاد باشد می تواند نشانه های دیگری نیز بیابد.اظهــــــارات همراه با ذوق زدگی بچه گـــــانه در خصوص نحوه اسکورت او در نیویورک ، دروغ پــــــردازی علنی احمدی نژاد در مورد اشتیاق دختــــــر بچه دو ساله اهل امریکای لاتین نسبت به نام « محمود »، اصرار فراوان برانجام سفرهای پرخرج خارجی و حضور در مجامعی که حتی یک رئیس دولت در آنها حضور ندارد، حاتم بخشی واهدای یک خانه در اصفهان به میهمان خارجی در همایش ایرانیان ، اعطای امتیازات فراوان به برخی هنر پیشه نمایان ایرانی ـ که احتمـــــالا از سر ناچاری ، مجیز گوی احمدی نژاد شده اند ـ واز همه بدتر انتخاب همکــــــاران کوتوله وکم سواد ، نمونه هایی است که هر یک از آنها به تنهایی می تواند « کوتوله گی » یک رئیس دولت را به اثبات برساند .

از سوی دیگر رفتار احمدی نژاد در یکی دو سال اخیر هیچ تردیدی نسبت به « دیکتاتور پیشگی » او بر جای نگذاشته است . او در انتخاباتی پرتقلب ، جایگاه ریاست جمهوری ایران را غصب کرد که هزینه این انتصاب تاکنون قتل دهها نفر در خیابان ها یا در زندان های رسمی وغیر رسمی حامیان احمــــدی نژاد و نیز شکنجه وحشیانه صدها نفر تنــــها به خاطر ابراز مخالفت با رئیس تحمیلی دولت بوده است . احمدی نژاد حتی برای ارعاب مخالفان ، بر افشای دیکتاتور بودن خویش اصرار دارد. او بر همین اساس ، سعید مرتضوی را از قوه قضائیه « عاریه » گرفت وبا اعطای اختیارات ویژه ، او را به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز منصوب کرد .این انتصاب ، در واقـــع پیامی به سایر جنایت کاران حکومتی بود که « اگر در حمایت از احمــــــــدی نژاد دست به آدمکشی و جنایت بزنید نان شما بیش از گذشته در روغن است واگر پس از افشای جنایات شما ـ برای حفظ ظواهر ـ از سوی سایر بخش های حکومت طرد شوید در کنار احمـــــدی نژاد ، حاشیه امن خواهید داشت » . حمــــایت از جنایت کاران وآدم کشان ، تنها نشانه « دیکتاتورمآبی » نیست که احمدی نژاد به صورت عمومی از خود به نمایش گذاشته است . ایستادگی علنی ومکرر در برابر مصوبات مجلس در کنارتأکید بر عدم اجرای قوانین در گفتگوی تلویزیونی و نیز حمایت آشکار از یک مفسد بزرگ اقتصادی که شدت فساد او فریاد قوه قضائیه وابسته ایران را هم در آورده است نشانه های دیگری است که جز اثبات دیکتاتوری احمدی نژاد ، مفهوم دیگری ندارد .احمدی نژاد ، علاوه بر اقدامات و اظهاراتی که « کوتوله گی » یا ‌«‌ دیکتاتور بودن »‌او را آشکار می سازد یک خصلت دیگر هم دارد که مختص « دیکتاتورهای کوتوله » است .اودر پنج سال گذشته ، هر گاه با کوچک ترین انتقادی از سوی یک« همکارِ کوتوله » خود در دولت مواجه شده ، بلافاصله او را عزل نموده تا سایر کوتوله ها در اطراف او برای حفظ کرسی های غصبی ، وظیفه « مجیز گویی » از رئیس کوتوله را با اشتیاقِ بیشتر انجام دهند .

به هر حال به نظر می رسد اکنون شایستگی احمدی نژاد برای مفتخر شدن به لقب « دیکتاتور کوتوله » آشکار تر از آنست که کسی نسبت به آن تردید داشته باشد . پس با قاطعیت می توان گفت که سرنوشتی جز سرانجامِ‌ سایر دیکتــــــاتورهای کوتولـــــه در انتظار اونیست ؛ اگــــــرچه صــــادقانه بــــــاید گفت که او هم در کوتوله گی . یگانه است وهم در دیکتاتور مآبی . پس سرنوشتی یگانه نیز در انتظار اوست !

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*پی نویس

پس از بر گزاری نمایش تبلیغاتی که به دروغ نام « همایش سرمایه گذاران ایرانی » برای آن انتخاب شده بود یکی از دوستان مقیم لندن ، همراه با تعجب وتأسف برای من نقل میکرد در گزارش تلویزیونی از این همایش . کسی را مشاهده کرده که سالها قبل به لندن پناهنده شده و به علت ناتوانی در تأمین هزینه اسکان ، در خانه هایی سکونت دارد که دولت انگلیس در اختیار افراد بی خانمان قرار می دهد!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر